Fiorentina pobedila posle sedam meseci, Inter "pet od pet"!

Tim Vinčenca Montele upisao prvi trijumf još od februara

• 2
Italy Soccer Serie A Foto: Tanjug/Ap

Fudbaleri Fiorentine prekinuli su agoniju koja je trajala od 17. februara, to je bio dan kada su poslednji put osetili slast trijumfa (SPAL - 1:4), i tako sve do danas!

Konačno, nakon sedam predugih meseci i očaja u koji su bačeni navijači, trener Montela i igrači, stigla je prva ovosezonska pobeda, savladana je Sampdorija rezultatom 2:1.

Lakše se diše u Firenci...

Strelci i spasioci iz neugodne pozicije kluba bili su Pecela u 31. minutu (asistent Riberi) i Federiko Kijeza u 57. minutu za mirnih 2:0, mada je Bonacoli uneo dramu pogotkom u 79. minutu.

Ipak, izdržali su "ljubičasti", uspeli da slave posle sedmomesečnog posta i najave bolje dane na "Artemio Frankiju".

Nikola Milenković bio je od starta u postavi domaćeg tima, ne i Aleksa Terzić koji meč presedeo na klupi.

Najveće iznenađenje u ovoj rundi priredio je Kaljari pobedom u Napolju protiv favorizovanog tima Karla Anćelotija, bilo je 1:0, uz gol Lukasa Kastra u 88. minutu.

Serija A, Napoli - Kaljari Foto: Tanjug/Ap

Bio je ovo drugi poraz Napolitanaca, a treća pobeda tima sa Sardinije koji je sada u bodovnom egalu sa predstavnikom Italije u Ligi šampiona.

Srpski internacionalac Nikola Maksimović igrao je do 88. minuta za Napoli.

Razočarala je i Roma, i to pred svojim navijačima na "Olimpiku", odakle je "čitav plen" odnela Atalanta - 0:2.

Zapata u 70. i De Ron u 90. minutu bili su strelci za goste iz Bergama, koji, nakon pet utakmica, zauzimaju treće mesto, iza Juventusa i perfektnog Intera.

Serija A, fudbaleri Intera Foto: Tanjug/Ap

Petu pobedu u sezoni "neroazuri" su zabeležili protiv Lacija, istina uz mnogo sreće (1:0), s obzirom na to da su Rimljani propustili niz šansi u prvom poluvremenu, pre nego što je D'Ambrozio na drugoj strani pogodio, tada za vođstvo, ispostavilo se i pobedu.

Konačno, Bolonja našeg Siniše Mihajlovića nastavila je da sakuplja bodove, rival je u sredu bila Đenova, a meč na "Marasiju" završen je bez pobednika i bez golova.

Bolonja se nakon ove runde nalazi na odličnoj sedmoj poziciji.