≫

Siti preživeo na Gudison Parku, Tea Volkota izneli sa terena!

Posle prvog poluvremena je bilo 1:1, a onda je Rijad Mahrez iz slobdonog udarca doneo pobedu šampionu Engleske

• 0
FK Mančester Siti - FK Everton Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Mančester Sitija morali su ozbiljno da se pomuče kako bi došli do sva tri boda na Gudison Parku protiv Evertona (1:2)

Aktuelni šampion Premijer lige prvi je došao do gola, kada je Gabriel Žezus iskoristio asistenciju De Brejnea i savladao Pikforda.

Međutim, samo devet minuta kasnije Everton preko Kalvert-Luina dolazi do izjednačenja. S rezultatom 1:1 otišlo se na pauzu.

U drugom periodu igre gledali smo mnogo promašaja na obe strane, ali je Siti uspeo nešto da ugura iza leđa Pikforda – tačnije dva pogotka. Prvi je postigao Rijad Mahrez iz slobodnog udarca (71), a drugi Rahim Sterling (84).

Streling se propisno ispromašivao, međutim krajem utakmica uspeo je da se upiše u listu strelaca. meč je obeležila i nova povreda fudbalera Evertona Tea Volkota koga su izneli sa terena.

Siti se nalazi na drugom mestu sa 16 bodova, dok je Everton na 15. mestu sa svega sedam.