≫

Boka pala u grotlu Monumentala: River reprizirao čuvenu pobedu, na pragu je finala Kopa Libertadores

Lagana pobeda za River

• 0
River Plejt, Boka Juniors

Fudbaleri River Plejta pobedili su Boku Juniors sa 2:0 u prvom meču polufinala Kopa Libertadores.

Bore je iz penala u 7. minutu doneo prednost, da bi goste dokusurio Fernandez u 70, kada je finiširao lepu akciju i pas Suareza sa desnog krila.

Da sve bude gore po Boku, Kapaldo je dobio direktan crveni karton u nadoknadi, kada je brutalnim startom pokušao da zaustavi novi napad rivala.

Krenula je Boka na megdan sa Abilom u špicu, od 55. minuta je Tevez bio pojačanje u navali umesto Soldana, ali se nije isplatilo.

Boka će drugu šansu tražiti 23. oktobra u revanšu, dok su sa druge strane rivali Flamengo i Gremio, koji tek treba da se sastanu.

River Plejt

Inače, sa navijačkog aspekta, meč je opravdao očekivanja, dovoljno je pogledati samo ambijent pri izlasku ekipa na teren!

Usput, River je oborio jedan rekord, jer Boku nije pobedio sa više od jednog gola razlike na Monumentalu punih 12 godina - 2007. su Falkao i legendarni Ortega bili strelci za 2:0!