≫

AZ iznenadio Junajted, Đavoli bez šuta na gol pred dolazak Partizanu koji je prvi u grupi!

Bez golova u Holandiji, domaćin bio bolji rival

• 8
AZ Alkmar, Mančester junajted Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri AZ Alkmara i Mančester junajteda odigrali su bez golova meč drugog kola grupe L Lige Evrope! Grupe u kojoj je Partizan nešto ranije savladao Astanu rezultatom 2:1!

Junajted se s pravom pribojavao veštačke trave, jer za 90 minuta nisu uputili nijedan šut ka okviru gola domaćina.

Najbolju priliku za goste imao je Džesi Lingard u 84. minutu, dok je u prvom poluvremenu pretio mejson Grinvud.

S druge strane, AZ-u je već u 11. minutu poništen gol zbog ofsajda, da bi Idrisi u 76. i 77. opasno pripretio. Domaćin je tražio i penal u 53. minutu tvrdeći da je mladi Vilijams igrao rukom.

Ole Gunar Solskjer je od starta oizveo kombinovan sastav. De Hea je branio, Dalo i Vilijams su bili bekovi, dok su Roho i Lindelof bili centralni defanzivci.

Matić je predvodio sredinu terena zajedno sa Matom, Fredom, Gomesom i Džejmsom, dok je najistureniji bio Grinvud. Šansu sa klupe su dobili Lingard, Rašford i Mektomini.

Junajted i Partizan sada imaju po četiri boda, AZ dva, a Astana je bez bodova. Naredno kolo donosi meč između Partizana i Junajteda koji je na programu 24. oktobra.