Dron prekinuo meč LE zbog provokacije zastavom: Sve je ličilo na onaj haos sa Albanijom u Humskoj!

Međutim, ova utakmica je nastavljena za razliku od one 2014. godine

• 3
FK Dudelanž - FK Karabag, dron

Utakmica između Dudelanža i Karabaga, u okviru 2. kola Lige Evrope, prekinuta je u 31. minutu zbg političke provokacije koja je viđena u Luksemburgu!

Naime, tokom utakmice iznad terena se pojavio dron koji je nosio zastavu Republike Arcah, odnosno regiona Nagorno-Karabah zbog kog Azerbejdžan, čiji predstavnik u Evropi jeste upravo Karabag, ratuje sa Jermenijom.

Karabag je inače iz te regije, ali zbog tih problema sada igra svoje mečeve u Bakuu.

Sudija je odmah reagovao i poslao igrače u svlačionicu, pri rezultatu 2:0 za goste, da bi ista bila nastavljena. U međuvremenu, Karabag je do poluvremena dao i treći gol.

Nema sumnje da domaćina očekuje žestoka kazna, jer UEFA političke poruke ne prašta.

Ovaj scenario umnogome podseća na onaj iz Humske 2014. godine, kada je utakmica između Srbije i Albanije prekinuta zbog upada drona.

Pomenuta mašina je nosila zastavu velike Albanije, a nedugo posle prekida nastao je haos izazvan provokacijama gostujućih igrača. Taj meč je registrovan pobedom Albanije rezultatom 3:0 i upravo su oni išli na EP 2016.