≫

Zvezda "terorisala" Trepču u Pazovi: Crveno-beli dali 8 golova, Simić četiri, prvenac Van la Pare!

Crveno-beli bili nehumani protiv ekipe iz Kosovske Mitrovice

FK Crvena zvezda, FK Trepča, Veljko Simić, Radživ Van la Para Foto: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Trepču iz Kosovske Mitrovice sa 8:0 u meču šesnaestine finala Kupa Srbije. Duel je odigran u Staroj Pazovi u Kući fudbala FSS, nakon što su dan ranije vlasti tzv. Kosova zabranile Zvezdi prelazak Jarinja, jer je meč trebalo da se odigra u Zvečanu.

Četiri gola postigao je Veljko Simić, koji je bio posebno raspoložen za igru, a posebno će ovaj meč pamtiti i Radživ Vanla Para, koji je postigao svoj prvenac u crveno-belom dresu. Još po jedan gol postigli su Vukanović, Vulić i Tomane.

Crveno-beli su maksimalno profesionalno pristupili meču, iako nisu krili simpatije prema ekipi iz Kosovske Mitrovice. Milojević je na teren izveo veoma jak sastav, verovatno u nameri da razigra mnoge igrače koji su u krizi.

I oni su to shvatili kao šansu, koju nisu želeli da propuste, pre svega Veljko Simić, koji je postigao četiri gola.

TREPČA - CRVENA ZVEZDA 0:8

(Simić 3, 28, 49, 61, La Para 50, Vukanović 54, Vulić 78, Tomane 86)

Trepča: Milentijević, Tomić, Ilić, Pantović, Lalić, Pronek, Radunović, Milošević, Šobat, Radojević, Mihajlović

Crvena zvezda: Popović, Jevtović, Babić, Pankov, Žander, Jovančić, Vulić, Simić, Vukanović, Van La Para, Tomane.

FK Crvena zvezda, FK Trepča, Veljko Simić, Radživ Van la Para Junak utakmice Veljko Simić; Foto: MN Press

Meč je dan kasnije odigran na "neutralnom terenu", ali bez prisustva Delija, koje nisu žele da se pojave i da tako daju legitimitet odluci kosovskih vlasti da Zvezda ne može da igra na Kosovu.

Već posle 3 minuta igre na semaforu je bilo 1:0 za Zvezdu, a gol je postigao Veljko Simić i već tada se videlo da je dobro raspoloćžen i da golmanu Milentijeviću neće biti lako da ga zaustavi.

Uspeo je u 25. minutu, kada je Simić izašao 1 na 1 s njim, ali ne i tri minuta kasnije, kada je postigao svoj drugi gol na meču.

Do kraja poluvremena Zvezda je pokušala sa još nekoliko napada da ugrozi Trepču, ali rezultat je bio nepromenjen.

Kako je počelo prvo, nastavilo se i u drugom poluvremenu. Simić je u 49. minutu postigao novi gol za svoj het-trik.

Van La Para ga je dobro uposlio sa desne strane, on je povratnu loptu smestio u mrežu Milentijevića.

Samo minut kasnije svoj prvenac u crveno-belom dresu upisao je Van la Para, koji je sačekao "odbitak" posle šuta Simića i plasirao loptu u mrežu čuvara mreže Trepče.

Do kraja meča je pitanje samo bilo sa koliko će se golova u mreži ekipa Trepče vratiti u Kosovsku Mitrovicu. Zvezda nije "puštala papučicu s gasa". u 54. minutu je Žander pronašao Vukanovića za novi gol, da bi u 61. minutu Veljko Simić postigao svoj ćetvrti.

U 78. minutu je Vulić lepo pogodio iz slobodnog udarca, a u 85. minutu je konačan rezultat postigao Tomane.