Tzv.Kosovo srušilo Crnu Goru, Ukrajina obezbedila Euro preko Portugalije!

Mnogo zanimljivih rezultata u mečevima kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

• 6
Kvalifikacije za EURO 2020

Fudbalska selekcija Tzv. Kosova pobedila je Crnu Goru sa 2:0 na svom terenu i ostala u šansama za plasman na EURO 2020. Prvi gol viđen je u 10. minutu, nakon korner koji je izveo Bersant Celina, a nepravovremeno istrčavanje golmana Petkovića kaznio je Amir Rahmani.

Prednost domaćih povećao je Vedat Muriki u 35. minutu.

Posle pobede na ovom meču takozvano Kosovo ima priliku da iznenadi i Češku u Pragu, i to bi im donelo plasman na kontinentalni šampionat.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Što se tiče Grupe B u kojoj je selekcija Srbije, Ukrajina je sa igračem manje pobedila Portugaliju sa 2:1 i plasirala se na Euro, ali i bar malo, matematički pomogla Srbiji da ostane u šansama za plasman na šampionat.

Ronaldov 700. gol u karijeri

Srbija se sada, sa tri boda u Viljnusu, i te kako vratila u igru za plasman na EP. Prišli su samo na bod Portugalcima, a do kraja imaju još dva kola.

"Orlovi" moraju da pobede i Ukrajinu i Luksemburg kod kuće, a Portugalija da kiksne protiv Litvanije ili Luksemburga, takođe kod kuće. Golove za Ukrajinu postigli su Jeremčuk još u šestom minutu, čime je šokirao Portugalce, a onda je Jarmolenko u 27. povisio na 2:0. Za Portugalce gol iz penala dao Kristijano Ronaldo u 72. minutu i to mu je 700. pogodak u karijeri.

Ukrajinicu su od tog 72. minuta igrali sa igračem manje jer je Stepanenko isključen, ali su odoleli napadima Portugalije.