≫

Bosna pala u Atini u poslednjim trenucima i prokockala šansu za Euro!

Finska rešena da ode na šampionat Starog kontinenta, a u tome joj je pomogla i Bosna porazom u Atini

• 7
Bosna - Grčka Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Finske su nastavili sa odličnim partijama u kvalifikacijama za Evrospko prvenstvo 2020. godine, pa su tako ubedljivo sa 3:0 slavili protiv jermenije uz novu odličnu partiju Temu Pukija.

Prvi gol na utakmici  postigao je Frederik Jensen u 31. minutu, za 1:0, što je ujedno bio i konačan rezultat prvog dela igre. U nastavku raspucao se napadač Noriča i sa dva pogotka u 61. i 88. minutu približio svoj tim šampionatu Starog kontinenta.  Sada imaju pet bodova više od Jermenije i Bosne i Hercegovine.

Da podsetimo, Finci naredni meč igraju pred domaćom publikom protiv Lihtenštajna, dok u poslednjem dočekuju Grčku, koja je pobedila Bosnu sa 2:1 i tako pogurala Fince ka Euru.

Bosna je imala 1:1 i priliku da eventualnim golom i pobedom priđe Finskoj na samo bod zaostatka na dva kola pre kraja, ali su Grci u 88. minutu došli do 2:1 autogolom Kovačevića.

S obzirom da je Bosna dobila 4:1 Fince kod kuće a izgubila 2:0 u Finskoj imala je neke šanse za plasman. Sada je to svedeno na matematiku. Bosna u sledećem kolu dočekuje Italiju, a u poslednjem gostuje Lihtenštajnu, a mnorala bi da pobedi obe, a da Finska izgubi obe, što je manje realno.