≫

Borjan rasplakao Pulišića: Odbranio je zicer zvezde SAD i poslao ga na klupu u istorijskoj pobedi!

Sjajna forma Borjana obradovala je i Milojevića

• 2
Kristijan Pulišić Foto: Twitter.com

Fudbalska reprezentacija Kanade pobedila je SAD sa 2:0, i to prvi put posle 34-godišnje suše!

U drugom meču KONKAKAF Lige nacija, Kanada je spakovala dve lopte u mrežu Amerikanaca, koji nisu uspeli da savladaju golmana Crvene zvezde Milana Borjana.

Još jednom je Borjan ulio poverenje saigračima, komandovao odbranom, bio je i kapiten, a nije čak ni imao previše posla.

Zabeležio je tri intervencije, jedan udarac je bio precizan glavom, a izdvaja se i odbrana udarca Kristijana Pulišića.

U 51. minutu je Pulišić mogao da postigne pogodak, ali je Borjan odlično pratio akciju i na vreme se postavio za intervenciju.

Taj udarac i odbrana Borjana skupo su koštali Pulišića, bio je prvi pik za izmenu 10-ak minuta kasnije. Čim je Ariola ušao u igru, Pulišić se sručio na klupu u neverici i čak zaplakao.

Nekadašnju zvezdu Borusije i skupo pojačanje Čelsija nije moglo da "popusti" loše raspoloženje, pa je često bio u kadru TV prenosa, a čak je i selektor Greg Belhalter pokušao da porazgovara sa njim, doduše bezuspešno.

Sa druge strane, Borjan se sa osmehom vratio u Crvenu zvezdu.

- Veoma sam ponosan na ceo tim, ostvario sam san činjenicom da sam nosio kapitensku traku. Sada su nam potrebni navijači, nadam se da će biti podrška protiv SAD u Torontu 15. oktobra.