Rodić preskočio golmana i iznudio penal bez kontakta? Ovako je Zvezda povela 2:0

Novi penal o kom će se pričati

• 77

Rodić dobija penal protiv Rada, Foto: Printscreen Arena TV

Bek Crvene zvezde Milan Rodić iznudio je jedanaesterac u 40. minutu utakmice sa Radom i to je samo jedan u nizu diskutabilnih koji su svirani ove sezone.

Rodić je u finišu prvog poluvremena utakmice 12. kola Superlige dobio precizan pas po zemlji od Marka Marina. Nemački internacionalac je kroz sredinu probio odbranu gostiju na stadionu "Rajko Mitić" i Rodić je prihvatio loptu.

Golman Rada Dušan Marković je krenuo da istrči i zatvori mu ugao, bacio se i Rodić je instinktivno skočio preko njega, pošto nije bilo vremena da ga zaobiđe.

Pao je, naizgled bez nekog kontakta, ali je to bilo dovoljno arbitru Đorđu Maksimoviću da pokaže na belu tačku. Siguran izvođač je bio Marin i Zvezda je tim golom povela 2:0.