Dmitrović ostavljen u nemilosti Barsine sile: Mesi, Suarez i Grizman kao na igrici kažnjavali Eibar

Nije mogao ništa srpski golman kod golova gostiju

• 0
lionel mesi, marko dmitrović Foto: Tanjug/Ap

Barselona je bila silovita u Baskiji, u najjačem napadačkom "modu" Katalonci su protutnjili kroz "Municipal de Ipurua" stadion gde su do nogu potukli Eibar rezultatom 3:0, uz pogotke napadačkog "trozupca" Grizman, Suarez, Mesi.

Nikakve šanse u ključnim situacijama nije imao srpski golman Marko Dmitrović, sva tri puta je prepušten "nemilosti" gostiju, koji su, kao na igrici, ulazili u šanse i matirali ga.

Najpre je Grizman bio precizan, već u 13. minutu, posle "duge" lopte Lenglea kroz statičnu defanzivnu liniju Eibara. Francuz je imao "brisan prostor" ispred sebe i Dmitrovića kao psoeldnji prepreku, što je lako rešio rutinskim udarcem.

Eibar je dugo odolevao u nastavku, nije bilo promene rezultata do 58. minuta, a onda je Barsa novim golom, još jednom akcijom brzih pasova došla do gola i praktično overila pobedu.

Strelac je bio Mesi nakon brzopotezne kombinacije u kaznenom prostoru. Ni u toj situaciji Dmitrović nije imao šanse, ostavljen je "oči u oči" sa Argentincem koji je majstorski rešio šansu.

Konačno, Barsa je stavila tačku na trijumf u 66. minutu, kada je još jednom "ispala" odbrana Eibara, a Dmitrović ostao da reši nemoguće - duel sa Mesijem i Suarezom. Lagano su i ovu situaciju rešili Argentinac i Urugvajac, Mesi je nesebično poslužio saigrača, a ovaj plasirao loptu u nebranjenu mrežu.

Barsi je ovaj trijumf donbeo pomak na lidersku poziciju pred ostale mečeve 9. kola.

Barcelona Eibar Foto: Tanjug/AP