≫

Lacio bio patosiran, pa se vratio "iz mrtvih": Imobile režirao spektakularan povratak Rimljana!

Kao u finalu Lige šampiona pre 14 godina kada je Liverpul stigao prednost Milana od tri gola

• 2
Italy Soccer Serie A Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Lacija odigrali su nerešeno sa Atalantom 3:3 u meču osmog kola italijanske Serije A i to posle kakvog meča...

Po tri gola su viđena u prvom i drugom poluvremenu i prva tri su postigli igrači Atalante, a druga tri nebesko-plavi koji su uspeli da u nadoknadi vremena dođu do ogromnog boda na Olimpiku.

Istini za volju, Atalanta je sva tri pogotka dala iz igre, Lacio dva iz penala, ali se računa jedino to što je semafor pokazao posle 93 minuta meča.

Gosti su poveli u 23. minutu kada je Luis Murijel primio loptu u kaznenom prostoru, pustio je korak ispred sebe i iz druge pucao po zemlji desnom nogom za 1:0.

Isti igrač se našao na liniji centaršuta u 28. minutu kada je samo produžio loptu u dalji ugao gola Lacija, tek toliko da zbuni golmana domaćih.

Treći gol je slika i prilika onoga kako se igra fudbal. Brzo, jednostavno i iz što manje dodira. Posle greške na sredini terena igrača Lacija, usledio je munjevit pas za Alehandra Gomeza, a ovaj je plasirao loptu u mrežu za 3:0.

U nastavku je Lacio počeo da preokreće stvari u svoju korist. Hoze Palomino je skrivio prekršaj koji je u 69. minutu Ćiro Imobile sa penala pretvorio u gol.

Samo minut kasnije je Imobile bio u ulozi asistenta kada je uposlio Koreu a ovaj zakucao loptu pod prečku, da bi konačan rezultat postavio Imobile u drugom minutu sudijske nadoknade.

I tada je iznudio penal, koji je uz malo sreće realizovao jer je šutirao po sredini, a lopta je prošla ispod golmana. Lacio posle osam kola ima 12 bodova i nalazi se na šestom mestu Serije A, dok je Atalanta treća sa 17 bodova.