Bajern kiksnuo i prokockao pobedu sa Augzburgom, remi Grujićeve Herte

Bitan bod za Augzburg

• 0
Germany Soccer Bundesliga

Fudbaleri Herte iz Berlina odigrali su nerešeno sa Verderom iz Bremana 1:1 u meču osmog kola Bundeslige, dok je Augzburg uspeo da iščupa bod Bajernu iz Minhena 2:2 kod kuće.

Augzburg je već u prvom minutu lepom kombinacijom i asistencijom glavom Ranija Kedire za Marka Rihtera šokirao Bajern.

Dvojica spomenutih igrača su kombinovala iz prve u kaznenom prostoru Bajerna, Rihter je u padu šutirao iz prve i pogodio za 1:0.

Bajern je preokrenuo rezultat u svoju korist na startu drugog poluvremena. Prvo je Robert Levandovski glavom poravnao rezultat u 14. minutu na asistenciju Serža Gnabrija, dok je u 49. minutu Gnabri maestralno levicom naciljao malu mrežu za preorket.

To nije bio kraj pošto je Augzburg u 91. minutu postavio konačan rezultat zahvaljujući sjajnoj varki rezerviste Serhija Kordove koji je fintirao Lukasa Ernandeza i ostavio ga "u prašini" pa asistirao Finbogasonu za gol iz peterca i konačnih 2:2.

Bajern sada ima 15 bodova posle osam kola i treći je na tabeli Bundeslige, dok je Augzburg mesto iznad zone ispadanja sa šest bodova i boljom gol-razlikom od Majnca.

Marko Grujić je odigrao ceo meč za Hertu iz Berlina u remiju svog tima sa Verderom. Tim iz Bremena je poveo u sedmom minutu kada su dupli pas odigrali Sardžent i Egeštajn, a Džošua Sardžent pogodio mrežu.

Herta uspeva da izjednači preko Dodija Lukebakija u 70. minutu kada je Lukebakio lepo promenio stranu, povukao loptu ulevo i onda raspalio po njoj i poslao je sa ivice kaznenog prostora u gol.

Herta sada ima 11 bodova i nalazi se na desetom mestu, a Verder je poziciju ispod sa devet bodova.