≫

Totenhem jedva do boda sa fenjerašem! Dele Ali spasilac pred dolazak Zvezde u London

Video tehnologija nije priznala izjednačujući gol Dele Alija, ali jesu sudije posle detaljnog pregleda snimka

• 5
Dele Ali, totenhem Foto: Tanjug/Ap

Totenhemovom mučenju se ne nazire kraj. Još jednom je Poketinov tim kiksnuo u Premijer ligi, i to protiv poslednjeplasiranog Votforda, jedva izborio bod pred svojim navijačima koji imaju mnogo razloga za brigu pred nastavak sezone.

Totenhem je golom Dele Alija u 86. minutu anulirao prednost gostiju iz 6. minuta (Dukure), za konačnih 1:1 i dane nespokoja pred dolazak Zvezde u Ligi šampiona (utorak 21).

Ovo je gol Dele Alija za remi koji je izazvao veliku konfuziju na stadionu, pošto ga je VAR isprva poništio (navodno igranje rukom), da bi tek posle dugog pregleda sudija pogodak priznat - što je i bila, kada se lepo pogleda situacija, ispravna odluka.

Votford je jedini tim u ligi bez pobede posle devet kola, sa skorom 4 remija i 5 poraza, ali i takav tim Totenhem nije u stanju da pobedi.

Rani gol Dukurea vezao je noge ionako poljuljanim Pevcima koji jedva da su se oporavili od blamaže u prethodnom kolu sa Brajtonom (0:3), a stigao je novi šamar u subotu popodne.

Totenhem je igrao u gotovo najjačem sastavu, ali uzalud - to više nije onaj tim koji je igrao Ligu šampiona: Gazaniga, Aldervireld, Sančez Mina, Vertongen, Urijer, Sisoko, Vinks, Rouz, Moura, Ali, Kejn. Igrali su još Son, Lamela i Ndombele

Korejanac Son je u nastavku imao najbolju priliku, pogodio je stativu, ali do kraja se Totenhemova ofanziva isplatila, rekosmo, posle vešte reakcije Dele Alija, koji je loptu najpre umirio grudima, a onda poslao u suprotan ugao gola gostiju.

hari kejn, totenhem Foto: Tanjug/Ap