Žezusova "lepotica" i Sterlingova genijalna asistencija: Siti trijumfovao u gostima Luki i Palasu

Uzbudljiva utakmica na Selhurst parku

• 0
Britain Soccer Premier League Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Kristal Palas sa 2:0 u meču devetog kola engleske Premijer lige.

Srpski fudbaler Luka Milivojevića igrao je do 76. minuta kada ga je zamenio Kristijan Benteke i završio meč sa žutim kartonom.

Siti je ceo posao završio u prvom poluvremenu golovima Gabrijela Žezusa i Davida Silve iz 39. odnosno 41. minuta utakmice.

Gol Žezusa je prava minijatura, mada veliki deo zasluge ide i Bernardu Silvi koji ga je pronašao "u trepavicu" na petercu pred golom Palasa.

Brazilac se bacio i "lastom" od stative savladao golmana Vejna Henesija, te su Građani na Selhurst parku poveli 1:0.

Samo dva minuta kasnije čitava akcija je bila kao na igrici. Od kaznenog prostora do kaznenog prostora, Siti je krenuo u kontru, lopta je na ivici kaznenog prostora stigla do Rahima Sterlinga koji ju je vešto podigao za Davida Silvu.

Španac je utrčavao iz drugog plana i iz prve šutirao kroz noge Henesiju za 2:0. To je ostao rezultat na poluvremenu, a Henesi se pre golova istakao kada je odbranio Bernardu Silvi u 17. i Ilkaju Gindoganu u 22. minutu.

U nastavku je Siti nastavio da napada, Sterling je pogodio stativu, konsultovan je i VAR kada se odlučivalo o penalu za Građane, Žezus je promašio odličnu šansu jer mu je Henesi odbranio...

Tek u 77. minutu je Benteke, koji je ušao koji minut ranije zapretio opasno kada je glavom šutirao i pogodio prečku gola Edersona. Do kraja je i De Brujne pogodio okvir gola, ali je i Zaha imao dobru šansu koju je Ederson odbranio i ostalo je i na kraju 2:0.

Siti posle devet kola ima šest pobeda, jedan remi i dva poraza, pa je sa 19 bodova na drugom mestu Premijer lige, dok je Kristal Palas sa 14 bodova na šestom mestu.