Mihina Bolonja nije izdržala: Ronaldo i Pjanić učvrstili Staru damu na čelu Serije A

Bolonja je imala bod do poluvremena, ali je Juve bio prejak

• 1
Italy Soccer Serie A

Ronaldo daje gol Bolonji, Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Juventusa pobedili su Bolonju u meču osmog kola italijanske Serije A sa 2:1.

Tim na čijoj je klupi sedeo Siniša Mihajlović nije mogao da parira šampionu Italije koji je do vođstva došao preko sjajnog Portugalca Kristijana Ronalda.

Ronaldo je dobio loptu posle greške odbrane Bolonje, defanzivac Matija Bani nije stigao da ukliza na vreme, pa je Kristijano povukao loptu do desetak metara iskosa i odatle pocepao mrežu i pogodio bliži ugao gola Bolonje.

Sedam minuta kasnije Bolonja je uspela da izjednači. Danilo je posle prekida zaboravljen od odbrane Juventusa, primio je loptu od Mbajea i šutirao u dalji ugao za izjednačenje.

Konačan rezultat postavio je Miralem Pjanić u 54. minutu kada je natrčao na loptu i sa 14 metara je po zemlji poslao u gol.

Torinski tim je posle drugog gola imao šansu da postigne bar još jedan, ali je Lukas Skorupski branio udarce Ronalda i Iguaina.

Juventus sada ima 22 boda i učvrstio se na čelu Serije A, pa tek sada dolazi do izražaja kiks Atalante koja je prokockala 0:3 protiv Lacija i ostala na 17, umesto na 19 bodova.

S druge strane, Bolonja je 12. u Italiji pošto posle osam odigranih kola ima devet bodova.