≫

Dribling Bebua i gol Kramarića dovoljni za trijumf protiv Šalkea, Jarčevi pregazili Padeborn

Pobede Hofenhajma i Kelna na domaćem terenu protiv Šalkea i Padeborna zatvorile su ovonedeljne mečeve u prvenstvu Nemačke

• 0
FK Hofenhajm Printscreen: Youtube/Gean Perterson

Fudbeleri Hofenhajma savladali su sa 2:0 na svom terenu Šalke u nedeljnom derbiju 8. kola Bundeslige.

Posle neubedljivog prvog dela igre, u kojem nije bilo većih uzbuđenja, i koje je završeno bez golova, usledio je nastavak sa mnogo više uzbuđenja.

Tako je posle odličnog prodora i driblinga Bebua, na odbijenu loptu naleteo Kramarić za početno vođstvo, da bi u 85. minutu Bebu duplirao vođstvo za konačnih 2:0.

Zanimljivo je bilo i u Kelnu, gde je domaći tim bez previše muke savladao poslednjeplasirani Paderborn. Goleadu je otvorio Terode u 8. minutu, da bi u drugom poluvremenu, Šaub, pa Bornau postavili konačan rezultat susreta.

Posle 8 odigranih kola Bundeslige, prvo mesto na tabeli drže Menhengladbah i Volfsburg sa po 16 bodova, a prate ih Bajern, Dortmund i Lajpcig sa po 15. Na dnu tabele su Augzburg i Majc sa po 6 bodova, dok Padebron ima samo 1 poen.