"Bomba" Kalderonija utišala San Siro: Leće u nadoknadi izvukao bod u Milanu!

Uzbudljiva završnica kulminirala evro-golom

• 3
1177224019 Foto: Guliver/ Marco Luzzani/Getty Images

Fudbaleri Milana odigrali su nerešeno sa Lećeom 2:2 u meču osmog kola italijanske Serije A.

Rosoneri su dva puta tokom meča vodili i isto toliko puta gubili prednost pošto su gosti na San Siru dvaput stizali zaostatak od jednog gola.

Milan je do vođstva stigao u 20. minutu kada je Hakan Čalhanoglu primirio loptu pored peterca, okrenuo se i skoro pa iz mrtvog ugla je lansirao pod prečku gola rivala za 1:0.

Igrači Lećea su se do neba zahvaljivali na VAR tehnologiji po isteku sat vremena utakmice jer je tada zbog igranja rukom njihovom timu dodeljen penal.

Senegalac Kuma Babakar je namestio loptu na belu tačku, Đanluiđi Donaruma ga je pročitao i odbranio mu penal, ali se lopta odbila opet na nogu Senegalcu koji se ispravio i prosledio je u mrežu.

Kšištof Pjontek, jedno od napadačkih otkrovenja prošle sezone, postigao je u 81. minutu drugi pogodak za crveno-crne.

Čalhanoglu je odigrao dupli pas sa Krunićem, pa produžio u kazneni prostor i onda poslao loptu ka sredini gde je bio Pjontek koji je samo produžio loptu u dalji ugao gola za 2:1.

Leće se ni tada nije predao. U sudijskoj nadoknadi od šest minuta, Marku Kalderoniju su bila dovoljna dva da se namesti i šutira sa dvadesetak metara kao iz topa i postavi konačan rezultat utakmice.

Milan posle osam kola ima deset bodova i nalazi se na 12. mestu, dok je Leće sa sedam bodova na 15. poziciji Serije A.