Dinamo ispustio pobedu u Ukrajini: Neverovatan pas kroz celu odbranu sačuvao Šahtjor!

Spektakl u Ukrajini

• 6
FK Dinamo Zagreb Foto: twitter.com

Fudbaleri Šahtjora i Dinama iz Zagreba odigrali su buran meč na otvaranju 3. kola Lige šampiona (2:2)!

Šahtjor je poveo iz lepe akcije koju je u pogodak pretvorio Konopljanka u 16. minutu, Olmo je već uzvratio na pas Oršića u 25, a onda je Pjatov poklonio preokret hrvatskom šampionu.

Golman Šahtjora je neshvatljivo rvački oborio igrača posle kornera, a to je Oršić kaznio sa bele tačke u 60. minutu.

Onda su Dodo i Solomon osvežili igru i Šahtjor je krenuo na sve ili ništa, što se isplatilo u 75. minutu. Alan Patrik je dugo sa loptom čekao pravi trenutak i vrebao priliku za pas, a onda je uputio majstorsku asistenciju džokeru Dodu.

Isekao je celu odbranu najjednostavnijim dodavanjem i onda je krenula opšta ofanziva na ceo plen.

U drugom meču koji je odigran u ranijem terminu, Atletiko Madrid se prilično pomučio sa Bajerom. Nemci su odolevali do 78. minuta, kada je Morata glavom zakucao loptu u mrežu sa ivice ofsajd zamke.