≫

Rasprava Degeneka i Milunovića oko gola, Delije šokirale Engleze: 5 stvari koje niste videli na TV-u

Pet golova u mreži Zvezde su svi videli, a ovo su neki od detalja koje niste mogli da uočite putem malih ekrana

• 36
Zvezda Totenhem, 5 stvari Printskrin: Telegraf/Twitter.com/@Daily_Hotspur

Crvena zvezda je ubedljivo poražena od Totenhema u 3. kolu grupe B Lige šampiona. "Pevci" su se razgoropadili i delovali su poput najkrvoločnijih grabljivica koje kidišu na plen u brišućem letu na svom stadionu, a epilog je bio 5:0 za domaće.

Pet golova Totenhema su svi videli na TV-u, kao i neobičnu situaciju u tunelu, kada je kapiten Totenhema u neverici gledao šta rade Marko Marin i Zvezdin ekonom Stole, a Telegraf vam donosi i momente koji su mnogima promakli i koje niste mogli da vidite putem malih ekrana, kao što su navijači Zvezde koji su šokirali sve na stadionu, prepirku dva štopera Zvezde, potez Totenhemovog heroja koji se retko viđa, neverovatnu situaciju sa popravljanjem terena na kojem je bila Zvezda tokom poluvremena i liderski gest Borjana na kraju meča.

Delije šokirale obezbeđenje na stadionu

Svi u redovima Totenhema bili su šokirani pred početak utakmice kada se sa severne tribine začula pesma Delija.

To se jasno videlo i po pitanjima engleskih novinara za Vladana Milojevića, a podsetimo da je Zvezda bila pod kaznom i nije mogla organizovano da vodi navijače u London, ali se nekoliko stotina najvatrenijih pristalica je uspelo da se snađe i da se dokopa ulaznica.

Šokirano je bilo i obezbeđenje koje se nije nadalo da su na gornjem prstenu Delije, a ne domaći navijači.

Ipak, posle nekoliko minuta igre su se grupisali i "ogradili" pristalice srpskog šampiona.

Delije, FK Totenhem, FK Crvena zvezda Delije na gornjem prstenu, bez obezbeđenja; Foto: Telegraf
Delije, FK Totenhem, FK Crvena zvezda Redari su kasnije "ogradili" navijače Zvezde; Foto: Telegraf

Prepirka Degeneka i Milunovića posle prvog gola Kejna

Kiksnula je Zvezdina odbrana "za sve pare" u tom 9. minutu, kada su dozvolili Hariju Kejnu, jednom od najboljih napadača Evrope, da ostane sam i matira Milana Borjana.

U centru pažnje su bili Milunović i Degenek kom je Kejn i pobegao, ali se na snimku jasno vidi da ga je saigrač iz odbrane usporio u trku za Kejnom.

Degenek je posle gola očigledno imao šta da kaže Milunoviću, sudeći po ovom snimku.

Potez Sona koji se retko viđa

Crvena zvezda, Totenhem Korejac pozdravlja navijače nakon što je izašao sa terena; Foto: Tanjug/ AP

Dao je napadač iz Južne Koreje dva gola Zvezdi i tokom meča je pravio strašne probleme odbrani crveno-belih.

Znali su domaći navijači to da cene i, prilikom izlaska iz igre, dobio je neviđene ovacije.

Međutim, i Son je napravio neviđen potez kada se pozdravljao i grlio sa navijačima iz gola posle izmene. Podsetimo, Son je izašao na suprotnoj strani i morao je da prođe pored svojih navijača na putu ka klupi.

View this post on Instagram
A post shared by Telegraf Sport (@telegrafsport) on

Čak 26 ljudi popravljalo Zvezdin deo terena

Teren, FK Totenhem, FK Crvena zvezda, trava Foto: Telegraf

Koliko je Totenhem bio dominantan govori i podatak da su na poluvremenu njih čak 26-orica ručno popravljali travu koja je "uzorana" tokom prvih 45 minuta.

Totenhem je za to vreme dao tri gola, a mogao je još dva sigurno. Dominirali su Pevci u svakom smislu, dok deo terena na kom je Zvezda napadala uopšte nije diran.

Teren, FK Totenhem, FK Crvena zvezda, trava Radnici su popravljali teren na kojem je igrala Zvezda čitavo poluvreme; Foto: Telegraf
Teren, FK Totenhem, FK Crvena zvezda, trava Totenhemova strana bila je netaknuta; Foto: Telegraf

Borjan jedini pozdravio sve navijače Zvezde

Čuvar mreže crveno-belih još jednom je pokazao liderski gen, kada je jedini pozdravio sve navijače Zvezde posle utakmice.

Nakon što su igrači aplauzom pozdravili one najvernije koji su bili na severu, čuvar mreže je aplaudirao i grupici koja je bila smeštena na istoku.

Zanimljivo, Borjan je i prilikom pozdrava ka severu "okupio" sve saigrače u jednu gomilu.

(Izveštač Telegrafa iz Londona, Mario Marić)