≫

Liverpul preokretom "srušio" Totenhem: Novi poraz Pevaca posle "petarde" sa Zvezdom!

Dobre odbrane Gazanige, izostala sreća i bodovi Totenhema

• 14
1183786271 Foto: Guliver/ Alex Livesey/ Getty Images

Fudbaleri Liverpula pobedili su Totenhem preokretom u meču desetog kola engleske Premijer lige sa 2:1.

Totenhem je imao vođstvo, dobru igru i prečku, ali nije imao sreće i Redsi su to iskoristili da ipak upišu tri boda.

A krenulo je idilično po Pevce koji su nedavno pobedili Zvezdu u Ligi šampiona sa 5:0. Već u prvom napadu, Son je povukao po levoj strani, zalomio udesno i šutirao.

1183794835 Foto: Guliver/ Alex Livesey/ Getty Images

Na putu do gola lopta pogađa u glavu Dejana Lovrena, pogađa okvir gola i odbija se na glavu Hariju Kejnu koji se samo poklonio i glavom pogodio mrežu Alisona za 1:0 već od prvog minuta.

Eriksen je propustio šansu da duplira prednost u 25. minutu kada je šutirao pored gola, ali je dobru priliku propustio i Salah dva minuta kasnije.

Tu je dobro reagovao Paulo Gazaniga, koji je odbranio i udarce Firmina i Van Dajka, pa se na poluvreme otišlo istim rezultatom iz prvog minuta.

1183780417 Foto: Guliver/ Jan Kruger/ Getty Images

Na startu drugog poluvremena Son pogađa prečku, a odmah potom stiže kazna.

Redsi stižu do izjednačenja u 52. minutu kada je Henderson iz drugog plana i na drugoj stativi natrčao na loptu koju nije zahvatio i izbacio Rouz.

Petnaest minuta pre kraja, Liverpul potpuno okreće. Tejlor je svirao faul Seržu Orijeu u kaznenom prostoru Totenhema, Salah je namestio loptu na belu tačku i pogodio za 2:1.

U nadoknadi vremena je Son solidno gađao, ali nije pogodio i Totenhem je ostao bez bodova. Pevci su sada 12. u Premijer ligi sa 12 bodova, dok je Liverpul zadržao prvo mesto sa 28 bodova.