De Liht zakucao loptu u mrežu i ukrotio "Bikove": Juventusu Derbi dela Mole

Mučio se Juve u gradskom derbiju, ali na kraju pobedio

• 1
Italy Soccer Serie A Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Juventusa pobedili su Torino u gradskom derbiju 11. kola italijanske Serije A sa 1:0 kao gosti na Olimpijskom stadionu u Torinu.

Gonzalo Iguain se pokazao kao zlatna izmena za torinske crno-bele jer je on nakon što je zamenio Paula Dibalu asistencijom pomogao Juveu da se domogne gola.

Stara dama je čak deset puta šutirala u okvir gola rivala i imala je više lopte u nogama, ali je meč počeo sa nekoliko nedoumica da li je bilo igranja rukom za penal ili ne.

Prvo je Sualiho Meite iz Torina igrao rukom, a onda i Matijs De Liht u kaznenom prostoru Juventusa, ali penala nije bilo.

Kristijano Ronaldo i Dibala su pretili bez efekta do isteka pola sata igre, a onda je Meite šutirao malo preko gola posle dodavanja Andree Belotija.

De Liht je u finišu prvog poluvremena opasno zapretio, ali se sa nulom otišlo na pauzu. Muke Juventusa su prekinute tek u 70. minutu.

Izveden je korner, lopta je preskočila Ronalda i otišla do druge stative gde je bio Iguain. On je vratio loptu u sredinu gde je bio De Liht koji je prihvatio pas i loptu zakucao pod prečku gola za svoj prvi gol u dresu italijanskog kluba, tri boda i pobedu Juventusa u Derbiju dela Mole.

Stara dama ostaje na prvom mestu Serije A sa 29 bodova iz 11 mečeva, dok je Torino na 13. mestu sa 11 bodova.