Real prokockao šansu da zasedne na tron: Kraljevski klub se izjednačio sa Barsom

Neverovatno je šta se dešava sa Realom ove sezone, a u ligi i dalje "guraju" ka prvom mestu

• 2
Spain Soccer La Liga Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Real Madrida odigrali su nerešeno bez golova na Santjago Bernabeu sa Betisom u utakmici 12. kola španske Primere i tako propustili veliku priliku da iskoriste kiks "večitog rivala" Barselone.

Blaugrana je ranije u subotu izgubila od Levantea sa 3:1 i tako dovela u pitanje svoj ostanak na prvom mestu.

Real je dobro krenuo. Gol je već u osmom minutu dao Eden Azar, ali je posle pregledanja VAR snimka utvrđeno da je Belgijanac bio u ofsajdu i pogodak nije priznat.

Betis je igrao otvoreno i nije se preterano zatvarao, te je pokušavao da pripreti Tibu Kurtoi, ali ni jedni ni drugi nisu mogli da zatresu mrežu.

Realu nisu bila dovoljna na 22 šuta na gol Betisa, jer je samo sedam išlo u okvir gola. VAR je do kraja meča radio još jednom.

Karim Benzema je u 83. minutu centrirao po zemlji sa leve strane i lopta je pogodila u ruku defanzivca Betisa Zuaira Fedala. Konsultovanjem video tehnologije je utvrđeno da nema jedanaesterca i igrači Reala su se bunili.

Vinisijus Žunior je imao šansu da postigne pogodak na isteku 90. minuta, ali mu je golman gostiju odbranio i sačuvao bod. Real posle ovog meča ima 22 boda, koliko i Barselona i dva tima dele prvo mesto španskog prvenstva.