≫

LŠ: Ajaks dobio 2 crvena u jednom napadu, pa prokockao 4:1 protiv Čelsija! Dortmund od 0:2 do 3:2!

Strašan meč na Stamford Bridžu * Liverpul minimalno, Napoli kiksnuo kod kuće

• 13
FK Ajaks Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Čelsija i Ajaksa su odigrali najluđi meč ove sezone u Ligi šampiona! Meč koji je završen rezultatom 4:4 (1:3), iako su gosti u 55. minutu vodili sa 4:1!

Međutim, Plavci su za 19 minuta uspeli da izjednače rezultat, a poništen im je i gol za 5:4 i totalni preokret.

Utakmica nije mogla bolje da počne, ako pitate fudbalske sladokusce! Već u 4. minutu je bilo 1:1 posle autogola Abrahama i penala koji je iskoristio Žoržinjo.

Gosti su u 20. preko Promesa poveli sa 2:1, da bi Hakim Zijeh u 35. postigao gol iz mrtvog ugla. Doduše, uz pomoć golmana Plavaca Kepe kog je lopta zakačila posle udarca u stativu.

Kada je Van de Bek u 55. povisio na 4:1 sve je izgledalo na katastrofu Plavaca i odlazak Ajaksa u osminu finala posle četiri kola. Ali je onda usledio šok za goste! Najpre je Aspilikueta u 63. smanjio na 2:4, da bi Ajaks u samo jednom napadu ostao bez dvojice igrača i primio je gol.

Najpre je Blind dobio drugi žuti karton u 68. zbog faula, a onda je Veltman u istom napadu igrao rukom. Penal je ponovo iskoristio Žoržinjo, a defanzivac Kopljanika je morao na ranije tuširanje. Da stvar bude gora, Džejms je već u 74. izjednačio na 4:4.

Samo dva minuta kasnije Stamford je proključao jer je Aspilikueta pogodio za 5:4! Međutim, usledila je VAR reakcija i gol je poništen zbog igranja rukom.

Ajaks i Čelsi sada imaju po sedam bodova, koliko i Valensija koja je preokrenula protiv Lila i ubedljivo slavila sa 4:1.

Gosti su vodili od 25. minuta preko Osimena, ali je Pareho u 64. iz penala izjednačio rezultat. Potop Francuza usledio je u poslednjih 10 minuta kada su Kondogbija i Tores završili posao.

FK Borusija Dortmund Foto: AP/Tanjug

Borusija iz Dortmunda je napravila sjajan preokret na svom terenu protiv Intera - od 0:2 do 3:2!

Gosti su preko Martineza i vekina krunislai dobru igru u prvom delu, da bi Hakimi zablistao u nastavku sa dva gola. Prvo je u 51. smanjio rezultat,  a onda u 77. postavio konačan rezultat. Između ta dva gola pogađao je i Brant.

Dortmund sada ima sedam bodova, tri više od Intera, a jedan manje od Barselone koja je remizirala kod kuće sa Slavijom.

Liverpul je rutinski dobio Genk sa 2:1, dok je Napoli odigrao samo 1:1 sa Salcburgom kod kuće. Redsi su prvi sa devet, Italijani drugi sa bodom manje. Salcburg ima četiri.

Lion je pobedom protiv Benfike napravio veliki korak ka drugoj fazi, pogotovo posle poraza Zenita od Lajpciga.