≫

Dinamo imao pobedu u rukama, a onda se desio najluđi preokret, het trik Rodriga protiv Galate

Šahtjor je uspeo za 4 minuta u nadoknadi vremena da postigne dva gola i posle nečega što je delovalo kao sigurna pobeda Dinama, desila se podela bodova

• 4
FK Dinamo - FK Šahtjor Foto: AP/Tanjug

Drugog dana 4. kola Lige šampiona odigrani su izuzetno zanimljivi mečevi najjačeg takmičenja. Najupečatljiviji utisak ostavio je Dinamo Zagreb koji je imao maltene pobedu protiv Šahtjora, jer je vodio sa 3:1 posle preokreta u 90 minutu, ali se onda desilo još jedan preokret.

Zanimljivo je bilo u Zagrebu, viđeno je šest golova, dva crvena kartona, a Šahtjor je poveo sa 0:1 već u 13. minutu preko Alana Patrika. Ipak, nije se čekalo dugo na izjednačenje samo 12 minuta jer je Petković u 25. matirao golmana Ukrajinske ekipe.

Igralo se veoma intenzivno, a Dinamo je ostao sa igračem manje u 74. minutu, jer je isključen Nikola Moro zbog drugoh žutog kartona. Međutim, to ih nije omelo da napadaju i daju gol u 83. minutu preko Ivanušeca, a zatim i u 89. preko Ademija.

Kada se već očekivao kraj, Šahtjor je smanjio rezultat u nadoknadi 90+3 na 3:2, a imao je još pet minuta nakon toga da se domogne izjednačenja. Do toga su i uspeli u 90+7 minutu iz penala koji je u pogodak pretvorio Tete.

Sudija je produžio utakmicu čak 10 minuta, a Ukrajinci su to iskoristili da dođu do izjednačenja.

Atalanta je uspela da odoli Mančester Sitiju i da izvuče bod u Bergamu 1:1

Real Madrid je demonstrirao silu protiv Galatasaraja kojeg je ispratio za Istanbul sa 6:0. Utakmica je bila rešena već posle 14 minuta kada su Madriđani vodili sa 3:0 golovima Rodriga u 4. i 7. te Ramosa sa penala u 14. minutu.

Nakon toga više nije bilo dileme. Nastavili su da napadaju i da prave kanonadu udaraca na gol Galatasaraja, pa je Benzema u 45 povisio na 4:0, a zatim u 81. i na 5:0, a tačku je stavio Rodrigo u nadoknadi.