Svet je ponovo video Mesijeve čarobne slobodnjake i novi, 34. het-trik: Barselona pregazila Seltu!

Posle nove pobede Barselona se vratila na prvo mesto La lige

• 8
FK Barselona Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Barselone savladali su na svom terenu Seltu iz Viga sa 4:1 u 13. kolu španske La Lige, a junak susreta je Lionel Mesi koji je postigao het-trik.

Utisak je da je blaga kriza posle poraza od Levantea u prethodnom kolu, i remija u Ligi šampiona protiv Slavije Prag od 0:0, završena, a sve zahvaljujući Argentincu koji je još jednom pokazao zašto važi za jednog od najboljih fudbalera današnjice.

Od samog starta Barselona je diktirala svoj ritam i napadala gol gostiju. Tako je već u 23. minutu izboren penal, jer je Aidu igrao rukom u šesnaestercu, koji Lionel Mesi rutinski realizuje.

U nastavku gosti su poravnali rezultat preko Olaze iz slobodnog udarca u 42. minutu, da bi, samo 3 minuta kasnije Argentinac iz slobodnog udarca odgovorio istom merom za 2:1.

Već na startu drugog dela meča, Argentinac je posle novog kaznenog udarca izveo slobodan udarac i ponovo bio precizan. Ovaj pogodak kompletirao je njegov 34. het-trik u karijeri

Do kraja susreta gosti nisu uspeli da ublaže poraz, a sa druge strane, u 85. minutu Buskets pogađa za konačnih 4:1.