≫

Partizan preboleo poraz od Mančestera pa samleo Inđiju: Tri gola raduju, jedna povreda brine Sava

Posle osvajanja nova tri boda, crno-beli su na 4. mestu domaćeg prvenstva

• 61
FK Partizan Foto: MN Press

Fudbaleri Partizana, posle ubedljivog poraza od Mančester junajteda u Ligi Evrope, savladali su sa ubedljivih 3:0 ekipu Inđije u 16. kolu Super lige Srbije.

Meč je počeo minutom ćutanja za Isaiju Pantića, sina Željka Pantića, nekadašnjeg voditelja Partizanovog vesnika, a sada serijala "Dođite na stadion", koji je preminuo u nedelju popodne.

Od samog starta, crno-beli su imali terensku inicijativu, a već u 4. minutu Šćekić pogađa prečku. I u nastavku, domaći fudbaleri žestoko su pritiskali odbranu rivala, pa je tako prvo Tošić odlično izveo slobodan udarac sa desne strane. Golman Inđije Preković nekako je odbio loptu, da bi na nju naleteo Asano, ali bez konkretnog učinka.

Potom, posle gužve u kaznenom prostoru, do lopte je prvi stigao Tošić i zakucao je u mrežu gostiju za 1:0. Do kraja poluvremena crno-beli su imali inicijativu, ali do promene rezultata nije došlo.

Po povratku sa odmora, Partizan je odmah napao rivala, pa je tako posle kornera u 50. minutu, Šćekić se najbolje snašao u kaznenom prostoru i duplirao prednost. Samo dva minuta kasnije, Asano je fauliran u kaznenom prostoru Inđije posle driblinga. Sudija je pokazao na belu tačku, a igrači crno-belih pritrčali su Japancu, kojem je rođendan, i insistirali da on šutira. Ovo je bila prava odluka jer je azijski fudbaler savladao golmana gostiju za 3:0.

Ipak ono što može da brine crno-bele jeste povreda Šćekića koji je u 57. minutu izned sa terena na nosilima.

I posle trećeg gola nastavili su se napadi crno-belih. Tako je u 64. minutu Suma iz kornera pogodi ostativu, potom je Tošić je snažno šutirao, ali golman Inđije ponovo odlično brani.

Do kraja, crno-beli su sačuvali prednost i upisali nova tri boda.

SASTAVI

Partizan: Kljajić, Lutovac, Ostojić, S. Pavlović, Brežančić, Zdjelar, Šćekić, Tošić, Suma, Asano, Sadik.

Inđija: Preković, Dimitrijević, Rogač, Vidić, M. Ilić, Josović, M. Janjić, Jovanović, Bjeličić, Milosavljev, Bastajić.