≫

Skandal u Bundesligi: Fudbaler Ajntrahta udario trenera Frajburga, pljuštali crveni kartoni

Finiš meča u Frajburgu obeležio je neverovatan potez Davida Abragama

• 11

Fudbaleri Frajburga savladali su na svom terenu Ajntraht sa 1:0 u meču 11. kola Bundeslige u meču koji su obeležili crveni kartoni, ali i potez Davida Abrahama koji je na kraju meča u želji da dođe do lopte udario protivničkog trenera.

Naime, egal meč igrao se sve do 77. minuta kada je Petersen pogodio za 1:0. Upravo ovaj pogodak uticao je da gosti do kraja susreta jure rezultat.

Tako je Abraham u jednom momentu pojurio za loptom koja je izašla u aut, na putu mu se isprečio trener Kristijan Štrajh, a Abraham ga je ramenom udario tak oda je ovaj odleteo i pao na zemlju.

Momentalno je nastao opšti metež jer su fudbaleri domaćeh tima uleteli na teren u želji da se obračunaju sa fudbaleorm gostiju. Posle svega, sudija je Abrahamu pokazao crveni karton, baš kao i Grigu iz domaće ekipe zbog nedoličnog ponašanja. Ovo je ujedno bio i treći karton na susretu jer je prethofno zbog parnih kartona, u 45. minutu isključen Fernandes.

U ostalim mečevima Bundeslige odigranim u nedelju, Mehengladbah je na svom terenu bio siguran protiv Verdera i slavio sa 3:1, dok je Bajern Leverkuzen, posle pobede u Ligi šampiona nad Atletiko Madridom, pobedio Volfsburg na gostovanju 2:0.