≫

Turska zadrhtala u 83. minutu, ali je obezbedila plasman na EP i tamo pogurala i Francuze!

Remi protiv Islanda je bio sasvim dovoljan za obe selekcije

• 0
Fudbalska reprezentacija Turske Foto: AP/Tanjug

Fudbalska reprezentacija Turske obezbedila je plasman na Evropsko prvenstvo 2020. godine, nakon što su kod kuće odigrali 0:0 sa Islandom!

Turci su tako stigli do 20 bodova i imaju četiri više od Islanda kolo pre kraja mečeva u grupi H. Francuska ima 22, posle pobede nad Moldavijom od 20.45 minuta. Međutim, i ovim remijem i oni su na EP.

Islandu je na ovom meču, kao što vidite, bila potrebna pobeda kako bi ostali u igri za plasman dalje, a najbolju priliku propustili su u 83. minutu.

Gulfi Sigurdson u petercu nije iskoristio jednu odbijenu loptu posle šuta Magnusona. Demiral je izbacio sa gol linije...

Palson je u 92. minutu takođe izblokiran i to je bila poslednja prilika za goste.

S druge strane, Turska je svoje dve najbolje prilike imao preko Jilmaza koji je bio neprecizan i u prvom i u drugom poluvremenu.