Prekoret Češke protiv tzv. Kosova za odlazak na EP, Engleska pregazila Crnu Goru!

Dva gola Čeha za osam minuta i velika radost u Plzenju

• 15
Fudbalska reprezentacija Češke Foto: AP/Tanjug

Od ponora do Evropskog prvenstva za samo osam minuta! Tako najlakše možemo opisati pobedu reprezentacije Češke protiv tzv. Kosova u Plzenju rezultatom 2:1 (0:0)!

Gosti su neočekivano vodilo od 50. minuta golom Nuhiua i imali su sve u svojim rukama. Sa ta tri boda bio bi im potreban samo jedan u poslednjem kolu protiv Engleske, ali su se Česi ''poslednji smejali''.

Najpre je Kral u 71. minutu postigao sjajan gol, da bi u 79. asistirao Selustki za veliku radost domaćih navijača koji su tokom čitavog meča skandirali ''Kosovo je Srbija''.

Podsetimo, čak su i napali navijače tzv. Kosova u pabu u centru grada, a za vreme himne gostiju podigli su srpske zastave.

Česi sada imaju 15 bodova, četiri više od tzv. Kosova koji preko baraža za Ligu nacija ipak može da se domogne EP. Engleska je prva sa 18 bodova.

Kada smo već kod Engleza, vredi pomenuti da su oni u svom 1000. meču demolirali Crnu Goru sa 7:0.

Fudbalska reprezentacija Engleske Foto: AP/Tanjug

Sve je već bilo rešeno za 26 minuta u prvom poluvremenu! Kejn je bio trostruki strelac, a pogađali su i Okslejd-Čejberlen i Rašford. U drugom delu videli smo i autogol Šofranca, kao i pogodak Abrahama.

Francuzi su pobedili Moldaviju sa 2:1, ali su prethodno remijem Turske i Islanda obezbedili plasman na EP.