≫

Mesi promašio penal, pa doneo pobedu Argentini protiv Brazila: Žesus tragičar sa ''bele tačke''

Minimalan trijumf Gaučosa u prijateljskom meču

• 0
Lionel Mesi Foto: AP/Tanjug

Fudbalska reprezentacija Argentine pobedila je selekciju Brazila rezultatom 1:0 (1:0), u prijateljskom meču koji je odigran u Rijadu!

Jedini strelac na utakmici bio je Lionel mesi u 13. minutu! Kapiten gaučosa je najpre promašio penal, pa je prvi stigao na odbijenu loptu i plasirao je u mrežu.

Zanimljivo, Brazil je samo tri minuta ranije takođe imao penal. Izveo ga je Gabrijel Žesus, ali očajno. Plasirao je loptu pored leve stative golmana Argentine Andrade.

Sudeći po prilikama, Argentina je bila bolji rival. mesi je u 71. bio blizu drugog gola, ali mu je Alison ''izvukao'' loptu iz mreže. Prethodno je i u 68. odbranio Mesijev šut.

Poslednju priliku, onu pravu, na meču imao je Lautaro Martinez u 82. minutu. Ipak, lopta je posle njegovog udarca otišla iznad prečke.