Albanci ih dočekali kao heroje, Englezi uzvratili "pokerom" u mreži tzv Kosova!

Sedma pobeda Engleske u osam mečeva, obezbedili su mesto u prvom šeširu pred žreb za EP

• 3
Kosovo England Euro 2020 Soccer

Fudbaleri Engleske pobedili su tzv Kosovo sa 4:0 u desetom kolu grupe A, kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

Pred meč su kosovski Albanci napravili poseban doček za goste iz Engleske, od trenutka kada su ovi sleteli na aerodrom u Prištini, a ista atmosfera se prenela i na tribine stadiona "Fadilj Vokri", gde domaći tim nije čekalo ništa dobro već od 32. minuta.

Englezi su tada poveli, a za sve je bio zaslužan jedan dobar pas Aleksa Okslejd-Čemberlena i dobar trk Harija Vinksa.

Kejn daje gol Kosovu, Foto: Tanjug/AP

Vinks je dobio oštru loptu po zemlji na oko 20 metara od gola, povukao je iz kontakta do četiri, pet metara unutar kaznenog prostora Kosova i izašao sam ispred golmana koga je lako savladao.

U strelce se u 79. minutu upisao i Hari Kejn kome se, posle centaršuta Rahima Sterlinga, lopta odbila do druge stative od Fidana Alitija.

Špic Totenhema nije imao težak zadatak, kao što ga nije imao ni Markus Rašford u 83. minutu. Sterling je povukao kontru kroz sredinu, video je da po levoj strani između linija odbrane utrčava Rašford, dodao mu je loptu, a igrač Mančester junajteda je iz prve plasirao u malu mrežu za 3:0.

Konačan rezultat postavio je Čelsijev Mejson Maunt u prvom minutu sudijske nadoknade. On je dobio loptu posle greške odbrane Kosova i sa desetak metara pogodio za 4:0.

Englezi posle ove pobede završavaju kvalifikacije za Evropsko prvenstvo sa 21 bodom na prvom mestu. Češka je drugoplasirana sa 15 bodova, dok je tzv Kosovo ostalo bez plasmana na Euro jer sa 11 bodova zauzima treće mesto grupe A.

U ostalim mečevima završenim do 20.45 Bugari su pobedili Čehe sa 1:0 golom Vasila Božikova, pa su u grupi A završili na četvrtom mestu sa šest bodova.

Portugalci su pobedili Luksemburg pogocima Bruna Fernandeša i Kristijana Ronalda sa 2:0, dok su Srbija i Ukrajina remizirale 2:2.