Mesi u 91. iz penala spasio Argentinu, ali se umalo nije pobio sa Kavanijem!

Remi u južnoameričkom derbiju po ukusu Gaučosa (2:2)

• 0
Lionel Mesi

Fudbalske reprezentacije Urugvaja i Argentine odigrali su 2:2 (1:0) u prijateljskom meču u Tel Avivu!

Tandem Edinson Kavani i Luis Suarez bili su nezaustavljivi za Gaučose, ali se Lionel Mesi u nadokndai vremena pobrinuo da Urugvajci ne dobiju ovaj južnoamerički derbi.

Urugvaj je poveo golom Kavanija u 34. minutu na asistenciju Suareza, ali je u 63. rezultat bio poravnat. Mesi je centrirao iz slobodnjaka, dok je Serhio Aguerom glavom sa pet metara ubacio loptu u mrežu.

Samo pet minuta kasnije Suarez je maestralno izveo slobodan udarac za 2:1 i činilo se da će to biti konačan rezultat. Ipak, neko od igrača Urugvaja je igrao rukom u kaznenom prostoru i Mesi je bio siguran sa bele tačke.

Vredi pomenuti da su Urugvajci protestvovali zbog ove odluke sudije, kao i da je Aguero minut pre toga imao veliku šansu za poravnanje.

Takođe, meč je obeležio verbalni duel nervoznog Mesija i Kavanija koji se umalo nisu fizički sukobili.