Murinjo debitovao pobedom: Totenhem spakovao tri gola Čekićarima!

Pevci su se posle trećeg gola opustili, Vest Hem to nije do kraja iskoristio

• 3
Britain Soccer Premier League Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Totenhema pobedili su Vest Hem junajted sa 3:2 u 13. kolu Premijer lige sa na Olimpijskom stadionu u Londonu.

Portugalski stručnjak Žoze Murinjo je tako na svom debiju kao mendažer Totenhema upisao i prvi trijumf, a najzaslužniji za to su Hjung-Min Son i Hari Kejn.

Totenhem je poveo u 36. minutu kada je Son dobio loptu od Dele Alija, a onda biciklicom fintirao Isu Diopa pre nego što je levicom probio golmana Čekićara sa šest, sedam metara.

Sedam minuta kasnije, Pevci dupliraju prednost. Ali je maestralno uspeo da sačuva loptu u terenu kod leve aut linije iako je već bio u padu i sa zemlje je dodao Sonu, a ovaj je sa krila centrirao do peterca gde je bio Lukas kome nije bilo teško da matira Roberta Himeneza drugi put na meču.

Odbrana Vest Hema je treći put kapitulirala u 49. minutu kada je Serž Orije sa desne strane dugom loptom pronašao Kejna, a špic igrača u belom je trzajem glavom treći put smestio loptu iza leđa Himeneza.

Vest Hem je do počasnog gola stigao u 73. minutu kada su Čekićari pritisli Pevce, u gužvi se dobro snašao Mihail Antonio posle dodavanja Noubla i pogodio je malu mrežu za 3:1 u korist Totenhema.

Domaćini su u finišu pogodili mrežu još jedanput, ali gol Vest Hema posle kornera nije priznat, po pregledanju VAR snimka, zbog dosuđenog ofsajda.

To nije sprečilo Vest Hem da do kraja ipak postigne još jedan gol, takođe iz kornera i to u 97. minutu. Tada je Ogbona zaboravljen na prvoj stativi, zakačio je loptu spoljnim delom stopala i postavio konačan rezultat.

Totenhem je ovom pobedom skočio na šesto mesto Premijer lige jer sada ima 17 bodova, dok je Vest Hem na 16. poziciji sa 13 bodova.