Bonaventura "projektilom" doneo bod Milanu u derbiju sa Napolijem

Treći pogodak sezone za igrača milanskih crveno-crnih

• 0
Italy Soccer Serie A Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Milana i Napolija odigrali su nerešeno na San Siru 1:1 u meču 13. kola italijanske Serije A.

Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu, a svaka od ekipa imala je po nekoliko šansi da slavi u ovom meču. Jednu od boljih imao je Kšištof Pjontek kada je u 18. minutu šutirao jako sa ivice kaznenog prostora i poslao loptu pored gola.

Prethodno je pretio i Rade Krunić šutem već u drugom minutu meča, ali je Napoli prvi poveo. Igrao se 24. minut kada je Irving Lozano pokupio glavom odbitak posle prečke koju je pogodio Lorenco Insinje šutem u padu i sa distance.

Milan, koji ove sezone posrće iz kola u kolo uprkos pojačanjima, do izjednačenja je stigao u 29. minutu, samo pet minuta posle vodećeg gola gostiju sa San Paola.

Krunić je odložio loptu po zemlji i ka sredini, nekoliko metara desno od njega je natrčavao Đakomo Bonaventura, koji je iz prve opalio po lopti i poslao je u ćošak gola Aleksa Mereta za 1:1 i spektakularan gol vredan boda.

Milan je posle ovog remija 13. na tabeli Serije A sa 14 bodova, dok je Napoli sedmi sa šest bodova više od Rosonera.