Liga šampiona: Preokret Totenhema u Londonu, PSŽ šokirao Madrid za dva minuta!

Prvog dana 5. kola najjačeg takmičenja odigrani su mečevi u četiri grupe

• 3
Liga šampiona Foto: AP/Tanjug

Peto kolo Lige šampiona donelo je dosta uzbuđenja na svim mečevima prvog dana takmičenja u utorak kad su igrali timovi iz grupa A, B, C i D.

Već su poznati prvi učesnici nokaut faze Lige šampiona, a to su Bajern, Totenhem, Real Madrid, PSŽ, Mančester Siti, Juventus.

Najuzbudljivije je bilo u Londonu gde je Totenhem dočekao Olimpijakos u grupi B u kojoj je i Zvezda i to je bio jako bitan meč za crveno-bele iz Beograda ali i Pireja.

Grčki tim je poveo sa 2:0, i delovalo je kao da ima igru i šansu da pobedi, ali je usledio preokret pa je Totenhem najpre smanjio na 1:2 u prvom poluvremenu, a onda je dao još tri gola u drugom za pobedu 4:2.

Mnogo će ovaj poraz da peče Grke. Imali su 40 minuta sve u svojim rukama, igrali sjajno, držali Totenhem u šahu, učinili da izgleda kao potpuno razbijena vojska. A, onda je poklonio gol u najgorem trenutku...

Real Madrid je dočekao je PSŽ koji ima pet bodova više i bila im je neophodna pobeda. Imali su 2:0 sve do 81. minuta, a onda se sve srušilo. Empabe i  Sarabia su u dva minuta srušili nade Madriđana i izvukli remi.

Juventus je minimalnim rezultatom pobedio Atletiko Madrid sa 1:0 u direktnoj borbi za prvo mesto grupe D. U prvom meču u Madridu bilo je 2:2, a Juventus sada ima šest bodova više.

Ova grupa je najzanimljivja jer sad i Bajer konkuriše za drugo mesto posle pobede u gostima.

Dinamo je gostovao Atalanti u Milanu i u slučaju pobede mogao je da se domogne i druge pozicije pred poslednje 6. kolo, ali je izgubio sa 2:0, a Mančester je kod kuće igrao remi sa Šahtjorom 1:1, tako da im ni pobeda ne bi mnogo donela.

Bez obzira što su gosti imali veliku podršku sa tribina (oko 4.500 navijača) Atalanta je poptuno pregazila goste na ovom meču, a pravo je čudo što se golman Livaković vratio u Maksimir sa dve lopte u mreži, posebno nakon velike ofanzive u nastavku. Italijanski tim je poveo sa bele tačke u 27. minutu strelac je bio Luis Murijel nakon prekršaja koji je skrivio Dino Perić, a samo što je krenulo drugo poluvreme i Papu Gomez je stavio tačku na trijumf domaćina

TOK MEČEVA .

II POLUVREME

90.MIN: KRAJ MEČEVA BEZ PROMENE REZULTATA

83. MIN: Real Madrid - PSŽ 2:2 GOOOOL Neverovatno Parižani u dva minuta daju dva gola i dolaze do izjednačenja. Strelac Sarabia u 83. min.

81. MIN: Real Madrid - PSŽ 2:1 GOOOL Embape posle dva minuta smanjue prednost Madriđana na 2:1

79 MIN: Real - PSŽ 2:0 GOOOOL Novi pogodak Karema Benzeme donosi prednost Madriđanima od 2:0

77. MIN: Totenhem - Olimpijakos 4:2 GOOOOL Totalni preokret u Londonu a strelac je Hari Kejn

73. MIN: Totenhem - Olimpijakos 3:2 GOOOOL Preokret "Pevaca" u Londonu. Posle dva primljena gola, finalista Lige šampiona je uspeo da postigne tri.Treći gol dao je Orije u 73. minutu.

69.MIN: Mančester Siti -Šahtjor 1:1 GOOOOL Ukrajinski tim iznenadio je moćni Siti i izjednačio na 1:1 a strelac je Solomon.

56. MIN: Mančester Siti - Šahtjor 1:0 GOOOOL Šampion Premijer lige je konačno probio odbranu ukrajinskog tima i poveo. Odlična asistencija Gabrijela Hesusa za Gundogana.

50.MIN: Totenhem - Olimpijakos 2:2 GOOOL Hari Kejn je je dobio odličan pas u šesnaestercu i pogodio mrežu bez problema.

47. MIN: Atalanta - Dinamo 2:0 GOOOOL  Gomez na početku drugog poluvremena donosi veću prednost za tim iz Bergama.

I POLUVREME:

45 MIN: Juventus - Atletiko Madrid 1:0 Dibala je u finišu prvog poluvbremena doneo prednost ekipi iz Torina.

45+1 MIN Totenhem - Olimpijakos 1:2 GOOOL Londonski klub postiže Dele Ali posle katastrofalne greške igrača odbrane Olimpijakosa, koji je promašio loptu

43. MIN: Real Madrid - PSŽ Golman Reala Tibo Kurota dobio je crveni karton direktni jer je uklizao protivniku u noge.

27. MIN: Atalanta - Dinamo Zagreb 1:0 GOOOOL Italijanski klub poveo je preko Luisa Mjuriela u 27. minutu iz jedanaesterca.

19.- MIN: Totenhem - Olimpijakos 0:2 GOOOOOL Ruben Semedo je strelac za Pirejce koji imaju ozbiljnu prednost protiv favorizovane ekipe Žoze Murinja.

17. MIN: Real Madrid - PSŽ GOOOL Madriđani su poveli u 17. minutu  preko Karima Benzeme.

16. MIN: Na svim utakmicama za sada mreže miruju osim u Beogradu i Londonu, pošto Bajern vodi sa 1:0  U Torinu,  Mančesteru, Madridu i Milanu za sada

6. MIN  Totenhem - Olimpijakos: GOOOOOL u Londonu. Olimpijakos je iznenadio odbranu Murinjove ekipe i poveo sa 1:0 preko Jusufa el Arabija, koji je nalaeteo na loptu posle odbijanja odbrambenog igrača Totenhema i plasirao je u levi ugao.