Dva gola Mitrovića za pobedu Fulama, sada je najbolji strelac Čempionšipa!

Ukupno 15. gol za Mitrovića u šampionatu

• 21
Aleksandar Mitrović Printskrin: SkySports

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović potvrdio je opaku golgetersku formu i u uvodnom meču 19. kola Čempionšipa protiv Svonsija - 2.1 (2:0)!

Mitrović je na gostovanju Svonsiju dva puta zatresao mrežu domaćina -  u 22. i 43. minutu, i na taj način se sa 15 golova osamio na prvom mestu liste strelaca.

Prvi gol je produkt odbijene lopte, nakon što je Kamara pogodio prečku. Na sreću za Fulam, Mitrović je bio na pravom mestu. Kod drugog je lopta možda i slučajno došla do njega, a Srbin je bio nemilosrdan.

Na 24 meča u dresu reprezentacije i Fulama - čak 24 gola!

Svonsi je preko bajersa u 65. minutu stigao do gola kojim su uneli neizvesnost, ali se rezultat nije menjao do kraja.

Fulam sada ima 35 bodova, dva manje od Lidsa koji je na drugom mestu - uz utakmicu manje. Svonsi jeostao na 30 i na 6. mestu koje je donja granica za plej-of.