≫

Zvezda golom iz ofsajda srušila Zmajeve: Posle kraha od Bajerna, crveno-beli pobedili Voždovac

Važna tri boda osvojili su crveno-beli na svom terenu

FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Voždovac sa 2:0 u meču 18. kola Superlige, i to posle golova Marka Marina i Bena.

U ovaj meč crveno-beli su ušli posle teškog poraza od Bajerna iz Minhena u Ligi šampiona od 6:0, pa je pobeda za domaći tim bila od izuzetnog značaja pred nastavak domaćeg prvenstva. Sa druge strane, Voždovac 8 mečeva nije znao za poraz, a poslednji je doživeo upravo protiv crveno-belih na sovm terenu.

Sve ovo uticalo je na zanimljiv susret na stadionu Rajko Mitić. Od samog starta Zvezda je imala blagu inicijativu, a prve prilike na susretu propustili su Ben, kada je golman Ilić odlično intervenisao, kao i Tomane, koji je u 16 minutu šutirao pored gola čuvara mreže Voždovca.

U nastavku, gosti su se potpuno oslobodili pritiska, a najbolju šansu imali su u u 23. minutu. Posle kornera Mikić je uputio odličan udarac ka golu Borjana, pogodio je i prečku, da bi igrači gostiju, opet od prečke postigli gol koji je poništen zbog prethodnog faula Mikića.

Do kraja poluvremena, rasplamsala se igra na obe strane terena, i jedna i druga ekipa imale su svoje prilike za gol, a najbolje su propustili Ivanić sa jedne, i Mašović sa druge strane.

U nastavku, Zvezda je zaigrala mnogo agresivnije. Od starta drugog dela igre napala je gol gostiju. Nizale su se šanse koje su propustili prvo Ben, pa Tomane.

Ipak, i u 60. minutu posle odlične kombinacije pogodio Marko Marin za vođstvo domaćih. Utisak je bio da je kapiten crveno-belih bio u ofsajdu, ali sudija Šegrt nije ništa pokazao, pa je gol priznat.

Do kraja,  Ben je poslao loptu pored stative, imao je Voždovac sreće u tom trenutku, baš kao i posle prečke koju je pogodio Ivanić. Ipak, gosti nisu uspeli da iskoriste svoje šanse do kraja.

Sa druge strane, u sudijskoj nadoknadi, Ben je pogodio za konačnih 2:0.

Sastavi:

Crvena zvezda: Borjan, Rodić, Degenek, Pankov, Gobeljić, Nj. Petrović, Ivanić, Marin, Garsija, Ben, Tomane

Voždovac: Ilić, Cvetković, Mašović, Nišić, Zličić, Lasickas, Daničić, Mikić, Stoisavljević, Nikolić, Živojinović