Lacio razbio Udineze, Sergej asistent: Inter pobedom prestigao Juve na vrhu

Promena na vrhu tabele Serije A posle 14. kola

• 3
FK Lacio Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Lacija rutinski su savladali Udineze sa 3:0 i izbili na treće mesto tabele. Ćiro Imobile je načeo mrežu gostiju već u 9. minutu na asitenciju srpskog veznjaka Sergeja Milinkovića-Savića.

Do poluvremena Lacio je postigao još dva gola, oba iz penala. Novi pogodak postigao je Imobile, da bi konačan rezultat postavio Luis Alberto.

Pobedu su ostvarili i fudbaleri Milana na gostovanju Parmi rezultatom 1:0. Jedini pogodak u završnici meča postigao je Teo Ernandez. On je u 88. minutu iskoristio veliku grešku odbrane domaćih i tako doneo tek 5. trijumf "rosonerima".

Sergej Milinkovic Savic Foto: Profimedia, Zuma Press

Fudbaleri Intera savladali su na svom terenu SPAL sa 2:1, u 14. kolu Serije A i zahvaljujući remiju Juventusa i Sasuola izbili su na prvo mesto Serije A.

Inter je tokom čitave utakmice držao sve u svojim rukama, a dvostruki strelac bio je Lautaro Martines.

Juventus je kiksnuo na svom terenu protiv Sasuola 2:2.  Bonući je doneo prednost "Staroj dami" u 20. minutu, da bi Boga izjednačio u 23. minutu, da bi Kaputo šokirao Torino u 47 minutu za 1:2.  Ronaldo je iz penala doneo izjednačenje 2:2 u 68. i tako je ostalo do kraja.