Mihina Bolonja preokretom srušila veliki Napoli! Centimetri i VAR odlučivali pobednika

Luda završnica u Napulju

• 4
Italy Soccer Serie A Foto: Tanjug/Ap

Fudbaleri Bolonje pobedili su Napoli sa 2:1 u meču 14. kola italijanske Serije A, a Siniša Mihajlović će svakako biti zadovoljan izdanjem svoje ekipe.

Bolonja je slavila kao gost na San Paolu i to posle velike drame u finišu kada je Fernando Ljorente postigao gol za 2:2, ali je on poništen i gosti su osvojili sva tri boda preokretom.

Napoli je poveo upravo golom Ljorenta u 41. minutu utakmice. Lorenco Insinje je šutirao sa preko 20 metara, Lukas Skorupski mu je odbranio, ali tek toliko da odbije loptu na nogu Ljorenteu koji je bio egzekutor za 1:0.

Danac Andreas Skov Olsen vraća egal u 58. minutu pošto se odlično snašao i pokupio iz prve odbitak u kaznenom prostoru Napolija. Pobedu je Bolonji doneo Nikola Sansone u 80. minutu.

Izvukao se između dvojice igrača u odbrambenoj liniji Napolija, između njih ga je pronašao Bljerim Džemaili pravovremenim dodavanjem i Nikoli nije bilo teško da po drugi put savlada Davida Ospinu.

Time je postavio i konačan rezultat, mada su se domaći navijači poradovali u petom minutu nadoknade. Međutim, Ljorente je bio u ofsajdu, sudija Fabricio Paskva je to proverio i zahvaljujući VAR tehnologiji poništio pogodak.

Bolonja je sa ova tri boda došla do 16. boda u ligi, što je smešta na 12. mesto, dok je Napoli na sedmoj poziciji sa 20 bodova.