Arsenal tone sve dublje, ne pomaže Ljungberg: Brajton odneo ceo plen sa Emirejtsa!

Ništa od prvenca za Fredija Ljungberga, privremeno rešenje na klupi Tobdžija

• 0
FK Arsenal Foto: Tanjug/Ap

Fudbaleri Arsenala doživeli su novi šamar, ovaj put od Brajtona na svom stadionu sa 2:1!

Posle odlaska Emerija, Fredi Ljugberg je vodio tim protiv Noriča i bilo je 2:2, sada je morao da oseti i gorčinu poraza.

Fredi Ljungberg Foto: Tanjug/AP

Brajton je poveo u 36. minutu preko Vebstera, najspretnijeg u gužvi nakon kornera, a Lakazet je izjednačio u 50. minutu, iz slične situacije.

Novi šamar usledio je u 80. minutu, Mopej je glavom poslao loptu u mrežu sa 10-ak metara, za novi hladan tuš na Emirejtsu.

Arsenal za pobedu ne zna od 24. oktobra, kada je pobedio Gimaraeš u Ligi Evrope, pa je ovaj crni niz sve duži - ovo je deveti meč bez pobede, od toga su četiri meča porazi.

Sa druge strane, Njukasl je prošetao stadionom Šefild Junajteda, Sent Maksimin je u 15. minutu doneo vođstvo, Šelvi je dotukao domaćine u 70. Dok su igrači Šefilda tražili ofsajd na 40 metara od gola, igrač Svraka se lagano prošetao i rešio meč.