≫

Real uhvatio zalet, Jović "nije osetio" teren više od mesec dana!

"Kraljevski klub" pobedio Espanjol 2:0, uz golove Varana i Benzeme, za ostanak na liderskoj poziciji

• 13
karim benzema Foto: Tanjug/Ap

Real Madrid je stabilizovao formu, a šesta pobeda u poslednjih sedam utakmica stigla je u subotu popodne protiv Espanjola - 2:0.

Nije tim Zinedina Zidana naišao na jači otpor Katalonaca, nije to bilo ni za očekivati od pretposlednjeg tima na tabeli, a terensku dominaciju krunisali su Rafael Varan u prvom, te Karim Benzema u drugom pouvremenu.

Francuski napadač je "podebljao" golgeterski saldo za ostanak na čelu liste strelaca, ovo mu je bio 11. pogodak u sezoni, ujedno i pogurao Real na vrh tabele, ponovo na tri boda odstojanja od Barselone.

Srpski napadač Luka Jović nije dočekao svojih "pet minuta", peti meč zaredom presedeo je na klupi, mada ga je Zidan poslao na zagrevanje, ali ga je vratio na klupu zbog toga što je Mendi u 83. minutu isključen, što mu je poremetilo zamisli sa Jovićem.

Zbog isključenja Mendija, Francuz je povukao Brazilca Rodriga, umesto koga je ubacio defanzivca Brahima Dijaza, a ne Srbina.

Jović će tako morati da sačeka neku narednu priliku da se nametne Zidanu, koji je Srbina poslednji put kratko koristio 2. novembra protiv Betisa.