≫

Borusija penalom u 93. minutu šokirala Bajern: Slavni klub tone sve dublje, Mehengladbah prvi!

Bitan penal i velika pobeda za Mehengladbah

• 5
1192508943

Fudbaleri Bajern Minhena poraženi su od Borusije iz Mehengladbaha u meču 14. kola Bundeslige sa 2:1 i to posle preokreta.

Mehengladbah je savladao Bajern na svom terenu, iako je šampion Nemačke prvi poveo. Sva tri gola su postignuta u drugom delu, a Ivan Perišić se prvi upisao u 49. minutu.

On je primio loptu od Tomasa Milera u kaznenom prostoru, sa petnaestak metara se okrenuo i šutirao. Jan Zomer je uspeo da zakači loptu, ne i da je zaustavi i tim iz Minhena je poveo.

Preokret Borusije kreće od 60. minuta. Jonas Hofman je savršeno poslužio Ramija Bensebainija iz kornera, a ovaj je, nebranjen, zakucao loptu u mrežu za 1:1.

Pravi šok će tek uslediti. Igrala se nadoknada vremena kada je Markus Tiram utrčao u šesnaesterac Bajerna, a u njega klizećim startom uleteo Havi Martinez.

On je ušao kao izmena umesto Džeroma Boatenga u 68. minutu, 14 minuta kasnije je dobio žuti karton, a onda u 91. minutu i crveni.

Odmah kada je uklizao Tiramu bilo mu je jasno šta sledi i sudija je pokazao na belu tačku, a Bensebaini je još jednom bio precizan za veliku pobedu Mehengladbaha.

Borusija je ovim trijumfom gurnula Bajern na šesto mesto Bundeslige (24 boda), a sama se popela na vrh i zasela na čelo tabele sa 31 bodom.

Bod manje od Mehengladbaha sada ima Lajpcig koji je pobedio Hofenhajm sa 3:1.