Monpelje prosuo pobedu za minut: Surova kazna Nejmara i Embapea, Ikardi volejem overio preokret

Greške protiv majstora se preskupo plaćaju

• 1
FC Liverpool - PSG's Neymar, FK Liverpul - PSŽ Nejmar Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Monpelje sa 3:1 kao gosti u 17. kolu francuske Lige 1.

Monpelje je pobedu ispustio za dva napada u roku od jednog minuta, jer je prvi poveo, pa u 73. minutu ostao sa igračem manje da bi u 75. i 76. primio dva brza gola i bio skrhan.

Sva četiri gola na meču postigli su igrači Svetaca. Prvi je u svoju mrežu sproveo Leandro Paredes u 41. minutu i to tako što ga je lopta kačila posle kornera Monpeljea i prevarila Kejlora Navasa za 1:0.

Sve kreće nizbrdo isključenjem Portugalca Pedra Mendeša koji je u 73. minutu dobio parni žuti karton i morao je napolje.

Samo minut i po kasnije Nejmar dobija idealnu priliku da sa oko 25 metara šutira direktno na gol, Brazilac je neumoljivo koristi i pogađa ćošak gola za 1:1.

Slavlje se još nije ni sleglo, jer samo minut kasnije Kilijan Embape preokreće rezultat. Dobija loptu od Nejmara u šesnaestercu i zalama udesno jednom fintom i odmah šutira u malu mrežu.

PSŽ je tako od 76. minuta vodio sa 2:1 i pitanje pobednika se više nije postavljalo pošto je u 81. minutu Mauro Ikardi lepim volejem samo overio pobedu.

Embape je centrirao sa levog krila, Argentinac je njegov centaršut dočekao na suprotnoj strani i sa sedam, osam metara postavio konačan rezultat.

PSŽ posle ove pobede ima 39 bodova i drži prvo mesto Lige 1, dok je Monpelje osmi sa 24 boda.