≫

Maksimović dobio crveni karton, a nije ni kročio na teren!

Fudbaler Napolija Nikola Maksimović zaradio je crveni karton tokom meča sa Udinezeom

• 1

Njegov tim je remizirao sa Udinezeom u meču 15. kola italijanske Serije A, a srpski internacionalac je dobio crveni karton tokom zagrevanja u 80. minutu utakmice.

On je po svemu sudeći nešto rekao pomoćnom sudiji pored aut linije, a sudija Mauricio Marijani, glavni arbitar je dotrčao i pokazao Maksimoviću put svlačionice.

Maksimović je to ispratio kiselim osmehom, a Napoli je trebalo da izvede korner. Udineze je inače poveo u 32. minutu kada je Seko Fofana u kontri uposlio Kevina Lazanju, a ovaj mirno plasirao loptu pored golmana Napolija za 1:0.

Gosti su izjednačili i konačan rezultat postavili u 69. minutu kada je Dris Mertens ukrao loptu pred kaznenim prostorom Udinezea, prepustio je Pjotru Zjelinskom, a ovaj preciznim udarcem po zemlji u malu mrežu pogodio za bod.

Napoli sada ima 21 bod i nalazi se na sedmom mestu Serije A, dok je Udineze na 14. mestu sa 15 bodova.