Het-trik Mesija i magija Suareza: Barselona spakovala pet golova Majorki za vrh Primere

Barsa demonstrirala silu, Argentinac potvrdio klasu i Zlatnu loptu

• 3
Spain Soccer La Liga

Fudbaleri Barselone pobedili su Majorku sa 5:2 u utakmici 16. kola španske Primere, uz tri gola Lionela Mesija.

Barsa je već u prvom poluvremenu sa četiri gola rešila pitanje pobednika pa je pogodak Mesija u finišu susreta poslužio čisto da se stavi tačka na "i".

Već od sedmog minuta je Blaugrana povela pogotkom Antoana Grizmana. Francuz je dobio loptu iz svoje odbrane i onda lobom pogodio mrežu.

Prednost deset minuta kasnije duplira Mesi svojim prvim golom na meču. Grizman mu je dodao spolja, a Argentinac je sa oko 25 metara navođenim projektilom "ubio pauka".

Ante Budimir uz malo sreće i odbitak smanuje razliku u 36. minutu, da bi najpre Mesi drugim golom u 41. minutu sa 17 metara još jednom naciljao ugao, a onda Luis Suarez maestralnom petom u 43. minutu pogodio za 4:1.

Budimir drugim golom u 64. minutu uspeva da prepolovi prednost Barse, ali je od Majorke bilo to - to.

Suarez se u 83. minutu odlično zagradio u kaznenom prostoru protivnika, odložio loptu za Mesija koji je laganim šutem i treći put savladao Manola Reinu za konačnih 5:2.

Barselona je sada prva sa 34 boda, a Majorka ima 14 i nalazi se na 17. mestu Primere, samo bod iznad zone ispadanja u kojoj su Selta, Espanjol i Leganes.