≫

Pandev dao gol sa 40 metara, pa dobio crveni karton za 4 minuta: Đenova preživela sa 2 igrača manje!

Makedonac umalo tragičar gostujućeg tima

• 1
Goran Pandev Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Đenove uspeli su da prežive gostovanje Lećeu u okviru 15. kola Serije A, iako su poslednjih 15 minuta igrali sa dva igrača manje - 2:2 (0:2)!

Jedan od tad dva crvena kartona dobio je Goran pandev koji je u periodu od 73. do 77. minuta dobio dva žuta kartona, a prethodno je bio junak gostiju zbog gola datog sa skoro 40 metara.

Makedonac je mrežu Lećea načeo u 31. minutu posle greške golmana domaćeg tima. Uhvatio je volej posle lošeg ispucavanja i lopta je završila u mreži.

Đenova je u finišu prvog poluvremena došla i do 2:0 preko Krišita koji je bio precizan sa bele tačke, da bi preokret režirali Falko u 60. i Tabaneli u 70. minutu. Pomenimo i da je Agudelo u 69. isključen zbog dva žuta kartona.

Đenova sada ima 11 bodova i prva je ispod crte, dok je Leće na 14. mestu sa četiri boda više.