Hoakin ispisao istoriju Primere sa het-trikom u 38. godini!

Klasa je večna

• 0
hoakin Foto: youtube/AD sports

Legendarni fudbaler Betisa Hoakin bacio je navijače na "Benito Viljamarainu" u delirijum het-trikom za samo 18 minuta prvog poluvremena utakmice protiv Atletik Bilbaoa u 16. kolu Primere.

Milenik "zeleno-belih" matirao je golmana gostiju u 2, 10. i 20, minutu, i tako sebe upisao u almanahe španske lige kao najstariji igrač kome je pošlo "od noge" da veže tri gola na jednoj utakmici.

Hoakin će u julu naredne godine napuniti 39 godina.

Očito da mu "krštenica" ne smeta mnogo da i dalje igra fudbal na najvišem nivou, a to su "na svojoj koži" najbolje osetili Baskijci koji su do poluvremena bili nokautirani - 3:1.

Lako je nalazio rešenja Hoakin u završnici akcija, pronalazio "rupe" na golu gostiju, potvrdio je klasu u klubu u kojem je od 1994. godine!

Atletik je do kraja poluvremena uspeo da ublaži vođstvo Betisa preko Injakija Vilijamsa iz penala, da bi u nastavku, u režiji Jurija Beršičea, stigli, ali ne i anulirali prenodst domaćeg tima.