Lester je taj pravi rival Liverpulu, 4 gola za 16 minuta u Brajtonu!

Lisice slavile sa 4:1 protiv Aston Vile u gostima

• 0
FK Lester

Možda je Mančester Siti ispao iz trke sa Liverpulom za šampionski pehar, ali tu je Lester da koliko-toliko učini ovu sezonu Premijer lige zanimljivom!

Lisice su ubedljivo savladale Aston Vilu rezultatom 4:1 u gostima, uz dva gola Džejmija Vardija, i tako su ostali na šest bodova zaostatka u odnosu na Redse. Pritom, Lester sada ima šest bodova više od pomenutog Sitija.

Vardi je nastavio svoj ubitačni golgeterski niz, jer je mrežu tresao na 8. uzastopnom meču. Najpre je pogodio u 20,  a zatim i u 75. minutu. Ihenačo i Evans su u međuvremenu ''maltretirali'' domaćina koji je preko Griliša u 45. minutu postigao počasni gol.

Njukasl je gubio kod kuće od Sautemptona od 52. minuta (strelac je Ings), ali su Šelvi u 68. i Fernandez u 87. preokrenuli rezultat.

I Šefild je preokrenuo, ali u gostima protiv Noriča. Tetej je u 27. pogodio za domaćina, da bi Stivens i Baldok u 49. i 52. šokirali rivala.

Brajton i Vulverhempton su odigrali 2:2, a sve vredno pomena viđeno je u prvom poluvremenu! Tačnije, od 28. do 44. minuta.

Gosti su poveli preko Žote, ali je Brajton preko Mapeja i Propera u 34. i 36. preokrenuo rezultat. Ipak, Portugalac Žota je u 44. postavio konačan rezultat.