Rendžers dominirao, Seltik sa igračem manje uzeo trofej: Promašen penal rešio finale!

Minimalan trijumf Kelta u finalu Liga Kupa

• 0
Fk Seltik, FK Rendžers Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Seltika osvojili su Liga kup Škotske pobedom u Old Firm derbiju protiv Rendžersa rezultatom 1:0 (0:0)!

Pitanje je da li je zasluženo s obzirom na to kakvu partiju je Rendžers pružio i šta su sve promašili, ali se na kraju pamti samo rezultat.

Kristofer Žulijen je u 60. minutu postavio konačan rezultat, mada je pravi junak golman Foster. Osim nekoliko izglednih šansi za Rendžers, pozajmljeni čuvar mreže Sautemptona je odbranio penal Morelosu u 64. minutu.

Upravo je Morelos bio tragičar, bez obzira na taj promašen šut sa 11 metara. Jer, osim njega, imao je i tri ili četiri sjajne prilike tokom igre.

Zanimljivo, ovo je bio prvi duel Seltika i Rendžersa u direktnoj borbi za trofej otkada se Rendžers iz 4. lige vratio u elitni rang.

Nema šta - Stiven Džerard će imati za čim da žali! Mogao je da osvoji svoju prvi trofej kao trener...